Te vroege selectie
Vragen van Alexander Pechtold over het bericht dat minder kinderen het hoger onderwijs bereiken door te vroege selectie.
24 maart 2009
1) Bent u bekend met het bericht dat vroege selectie een nadelig effect heeft op het aantal leerlingen dat deelneemt aan het hoger onderwijs? [1]
2) Hoe verhoudt deze uitkomst zich tot uw doelstelling dat de helft van de Nederlandse bevolking een hogere opleiding moet hebben genoten?
3) Wat is uw reactie op de cijfers van de onderzoekers waaruit blijkt dat latere selectie voor bepaalde groepen leerlingen een positief effect heeft op het uiteindelijke opleidingsniveau dat zij bereiken?
4) Heeft u inzicht in welke invloed de vroege selectie in het vmbo heeft op de grote schooluitval in met name de basisberoepsgerichte leerweg?
5) Gaat u de daad bij het woord voegen en uw ideeën over de gevolgen van te vroege selectie van leerlingen omzetten in voorstellen om latere selectie mogelijk te maken?
[1] Centraal Planbureau, 5 maart 2009: "Universiteiten minder vol door vroege selectie"
Richtingwijzers voor een progressieve sociaal-liberale visie
‘Naar boven kijken in de Trêvezaal’
lees verder


